Zaskakujące wyniki z Antarktyki szokiem dla lobbystów mafii CO2

Zmiany #klimat’u są faktem, tak jak i podnoszący się globalny poziom wody w #ocean’ach, jednak najnowsze badanie #NASA dotyczące Antarktyki przynoszą naprawdę zaskakujące rezultaty, które przeczą wcześniejszym badaniom tego obszaru. Otóż okazuje się, że pojawia się tam więcej nowego lodu niż ubywa w związku z ociepleniem.

Zaskakujące wyniki z Antarktyki szokiem dla lobbystów mafii CO2
Zaskakujące wyniki z Antarktyki szokiem dla lobbystów mafii CO2

#Naukowcy z Centrum Lotów Kosmicznych imienia Roberta H. Goddarda zmierzyli z pomocą satelitów różnice w poziomie lodu na praktycznie całym obszarze Antarktyki i choć ich wyniki dotyczące Półwyspu Antarktycznego, lodowca Thwaites czy obszaru Pine Island zgadzają się z pozostałymi badaniami – lodu stamtąd po prostu cały czas ubywa, ale za to w innych obszarach robi się go coraz więcej za co odpowiada akumulacja śniegu, a co więcej – #śnieg’u tego pada tak dużo, że z nadwyżką równoważy on ubytki.

Nie znaczy to jednak, że jesteśmy bezpieczni i wcale nie grozi nam stopienie lodu Antarktyki – naukowcy z NASA zaznaczają bowiem, że topnienie przyspiesza i w ciągu 20-30 lat powinno ono nadgonić opady śniegu.

Z drugiej strony pomiary poziomu wód w oceanach również nie kłamią – rosną one o 0.27 milimetra rocznie, ale wiemy, że to nie topniejąca Antarktyka za to odpowiada, a wręcz przeciwnie – ona w chwili obecnej rocznie przyjmuje 0.23 milimetra wody.

"Lodowy bilans zysków i strat"
„Lodowy bilans zysków i strat”

Wyniki badań NASA są zapewne szokiem i mocnym ciosem dla #lobby’stów z mafii #CO2, czyli pseudo-naukowców obwiniających działanie człowieka za zmiany klimatu. Podejrzewam, że knują właśnie nowy plan, który ma im przynieść dalsze, krociowe zyski z mamienia ludzi hiper-negatywną rolą człowieka w procesie globalnego ocieplenia. Tymczasem rola człowieka z zmianach klimatu jest niewielka – na poziomie 2 do 4 procent. Reszta to w ogromnym skrócie działalność wulkaniczna. Pamiętajmy, że w ziemskich skałach uwięzionych jest około 98 procent dwutlenku węgla występującego na Ziemi. Skały te uwalniają go podczas erupcji wulkanicznych i to w wartościach nieporównywalnych do tych generowanych przez człowieka. Warto nadmienić także, że znakomita większość wulkanów znajduje się na dnie oceanów i o wielu erupcjach nawet nie mamy zielonego pojęcia.

#mafia #pieniądze #finanse nasa.gov geekweek.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *