Zagadka Trójkąta Bermudzkiego

U wybrzeży Norwegii odnaleziono kompleks podwodnych kraterów, które mierzą sobie 800 metrów szerokości i 45 metrów głębokości. Badacze uważają, że powstały one w wyniku wydostawania się zgromadzonych na dnie morza potężnych pokładów metanu i podobna sytuacja może być z Trójkątem Bermudzkim.

Zagadka Trójkąta Bermudzkiego

Według naukowców pracujących w Arctic University of Norway może to być jedno z największych miejsc uwalniania się tego gazu z płytkich mórz w Arktyce.

W wyniku wydostawania się na powierzchnię oceanu baniek z metanem – woda na powierzchni zazwyczaj się pieni. Potwierdza to wiele wersji żeglarzy, którzy twierdzili, że zatonięcie statków poprzedzało wytworzenie się na powierzchni wody piany. Warto nadmienić, że bańki z nagromadzonym gazem mogą wybuchać. Naukowcy twierdzą, że to właśnie one mogą być przyczyną wielu zatonięć statków.

Trójkąt Bermudzki znajduje się pomiędzy Bermudami, Puerto Rico i Florydą. Na chwilę obecną – licząc od roku 1851 – zginęło tam ponad 8 tys. osób. Wprawdzie podwodne kratery z metanem mogą wyjaśniać liczne zatonięcia, to jednak nie mają one za wiele wspólnego z anomaliami magnetycznymi na obszarze Trójkąta Bermudzkiego czy znikaniem samolotów. A może mają…?

news.com.au

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *