Za dziwnym sygnałem z gwiazdy Ross 128 stoją…

Kilka dni temu astronomowie pracujący w Obserwatorium Kosmicznym Arecibo poinformowali o zarejestrowaniu dziwnego sygnału emitowanego przez gwiazdę Ross 128. Sygnał był tajemniczy, ale wszystko stało się jasne, gdy do prac nad analizą dziwnych sygnałów włączyli się specjaliści z programu SETI…

W analizę zebranych danych zaangażowało się mnóstwo osób, bo aż 800, w tym 60 astronomów. Dziwne sygnały stały się też świetnym studium badawczym, dotyczącym wiary ludzi w Kosmitów i ich próbę nawiązania z nami kontaktu.

„Wiele osób było bardziej zainteresowanych sygnałami jako potencjalnym dowodem na transmisje z pozaziemskiej inteligentnej cywilizacji…” – napisał Abel Mendez z SETI.

Niestety, za tym zjawiskiem nie stoi żadna inteligentna cywilizacja, tylko kilka satelitów znajdujących się na orbicie geostacjonarnej, ale całe to wydarzenie pokazuje coś bardzo ważnego z punktu socjologicznego.

Naukowcy podkreślają, że zainteresowanie tym tematem było tak duże, że byli tym faktem niesamowicie zaskoczeni. Większość ludzi, w sprzeczności z nauką, natychmiast uznała, że mamy tu do czynienia z Obcymi. Mendez uważa, że to w piękny sposób pokazuje, że coraz więcej mieszkańców naszej planety przekonuje się i jest skłonna uznać takie zjawiska za celowe działania obcej cywilizacji.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *