Wyprawa balonem na skraj kosmosu

Kosmiczna #turystyka rozwija się w niesamowitym tempie, co sprawia, że już niedługo komercyjne podróże w #kosmos, będą osiągalne dla większości z nas. Firma #WorldViewEnterprises z Arizony prowadzi #test’y #balon’u, który będzie w stanie wynieść kosmicznych turystów na skraj kosmosu.

Wyprawa balonem na skraj kosmosu
Wyprawa balonem na skraj kosmosu

Z takiej wysokości (32 kilometrów) Feliks #Baumgartner wykonał swój historyczny #skok, który śledziły setki milionów ludzi na całym świecie. Już za dwa lata takich wrażeń będzie mógł doświadczyć każdy z nas.

Balon od World View Enterprises wyniesie na skraj kosmosu aż sześciu uczestników i dwóch członków załogi. Kapsuła ma być na tyle duża, by turyści mogli po niej swobodnie spacerować.

Balon od World View Enterprises wyniesie na skraj kosmosu aż sześciu uczestników i dwóch członków załogi

W ciągu 5-6-godzinnego #lot’u, kosmiczni turyści będą mogli raczyć się nie tylko oszałamiającymi widokami, ale również mocniejszymi trunkami wprost ze znajdującego się na pokładzie baru.

#Cena #bilet’u niestety nie należeć będzie do niskich, gdyż wyniesie 225 tysięcy złotych, lecz emocje i wrażenia, których doświadczymy podczas tej niezwykłej podróży, z pewnością warte będą wydania każdej złotówki.

World View poinformowało, że przeprowadziło pomyślnie lot testowy balonu i miniaturowej wersji kapsuły o nazwie Voyager, które wyruszyły w swą podróż z amerykańskiej Arizony i osiągnęły wysokość 30 624 metrów.

Pełnowymiarowa kapsuła będzie testowana już w przyszłym roku, a pierwszy lot załogowy ma odbyć się za niespełna 2 lata

Pełnowymiarowa kapsuła będzie testowana już w przyszłym roku, a pierwszy lot załogowy ma odbyć się za niespełna 2 lata.

geekweek.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *