Wolność słowa według lewackiego Fejsbuka

Administracja Facebooka usunęła profile Marszu Niepodległości, Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego i Ruchu Narodowego. Blokuje także profile ich działaczy.

Wolność słowa według lewackiego Fejsbuka

Nie pałam jakąś szczególną atencją do wszelkiej maści radykałów, także tych z ONR i Młodzieży Wszechpolskiej, ale zachowanie Facebooka wzbudza we mnie szczególną odrazę. Jako liberał – jestem zdecydowanie przeciwny wszelkim próbom cenzurowania wypowiedzi. Facebook jest inny, bo Facebook jest zwyczajnie lewacki.

Na Facebooku nie ma już żadnej strony dużych organizacji narodowo-radykalnych z Polski. Facebook skasował profile z setkami tysięcy obserwujących i wielomilionowymi zasięgami. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości – 250 tys. fanów, Ruch Narodowy – 170 tys., Młodzież Wszechpolska – 80 tys. W ubiegłym tygodniu zniknęły także profile Młodzieży Wszechpolskiej i czwarta już wersja strony Marszu Niepodległości.

marsz-niepodleglosci

Cenzurując nas, tak naprawdę nas wzmacniają – powiedział Witold Tumanowicz ze stowarzyszenia, które organizuje marsz. – Zresztą, to tylko profile. Jesteśmy wszędzie, akcje są każdego dnia.

Proces usuwania profili trwał przez kilka ostatnich miesięcy. Strony były usuwane, a narodowcy bezskutecznie starali się je przywrócić. Jednocześnie administratorzy zbanowali profile niektórych działaczy narodowych. Narodowcy przekonują, że żadne z publikowanych przez nich treści nie naruszały standardów FB.

więcej tutaj

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *