Wieża Eiffela będzie produkować prąd

Symbol Francji i jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków na świecie, już wkrótce stanie się bardziej ekologiczny. Jeszcze w tym roku na konstrukcji wieży Eiffel’a, firma Urban Green Energy zajmująca się odnawialną energią, zainstaluje dwie turbiny wiatrowe, które będą produkowały energię elektryczną.

Wieża Eiffela będzie produkować prąd
Wieża Eiffela będzie produkować prąd

Wieża Eiffel’a to jedna z najbardziej rozpoznawalnych konstrukcji na świecie, którą każdy turysta odwiedzający Francję, chciałby zobaczyć chociażby z daleka. Już niebawem wspomniana budowla stanie się atrakcyjna również dla miłośników dbania o środowisko naturalne, gdyż zostanie przekształcona w ekologiczną elektrownię.

Jest to część planu pod nazwą Société d’Exploitation de la Tour Eiffel, którego celem jest zredukowanie o 25 procent wpływu konstrukcji na otaczające ją środowisko.

Inżynierowie z firmy Urban Green Energy specjalizującej się w produkcji technologii związanych z produkcją energii odnawialnej, zainstalują dwie turbiny wiatrowe. Celem tego eksperymentu jest wyprodukowanie zielonej energii, która będzie zasilać całe pierwsze piętro wieży. Oczywiście turbiny zostały tak zaprojektowane, by wtapiać się w metalową konstrukcję wieży, a więc na pewno nie będą jej w żaden sposób szpecić.

Turbiny pojawią się na drugim piętrze i dzięki odpowiedniej budowie będą mogły chwytać wiatr z praktycznie każdego kierunku, dlatego mają być bardzo wydajne. Szacuje się, że rocznie będą produkowały 10 000 kWh energii.

źródło

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *