Według naukowców ze Szwecji Ziemia jest jedyna w swoim rodzaju

Mimo iż w obserwowalnym wszechświecie liczbę planet szacuje się na 700 trylionów, naukowcy z Uppsali (Szwecja) twierdzą, że Ziemia może być jedyna w swoim rodzaju.

Według naukowców ze Szwecji Ziemia jest jedyna w swoim rodzaju
Według naukowców ze Szwecji Ziemia jest jedyna w swoim rodzaju

Podczas badań szwedzcy naukowcy wykorzystali posiadane przez nas dane o egzoplanetach oraz znane nam prawa fizyki i przeprowadzili symulację obejmującą przedział czasu od początku wszechświata, po dzień dzisiejszy. Ich symulacja wykazała, że większość planet bardzo różni się od Ziemi – zarówno jeśli chodzi o położenie względem swoich gwiazd jak i ich wiek. Tym samym starali się oni obalić tzw. zasadę kopernikańską, według której położenie Ziemi nie jest w żaden sposób uprzywilejowane.

Oczywiście była to tylko symulacja oparta na niezbyt dużym i niezbyt doskonałym zbiorze danych. Nie wiem też jakim to super-hiper-ekstra komputerem dysponowali Szwedzi, by symulować zachowanie wszystkich atomów we wszechświecie, uwzględniając oczywiście wpływ ciemnej energii i ciemnej materii, o której współczesna nauka wie tyle, że coś takiego istnieje. Osobiście – symulacja szwedzkich pseudo-naukowców mnie rozśmieszyła. Szwedzi – zajmijcie się jakimiś pożytecznymi badaniami, a w grę Sim-Universum grajcie sobie lepiej po pracy.

scientificamerican.com

Share

2 thoughts on “Według naukowców ze Szwecji Ziemia jest jedyna w swoim rodzaju

  1. Ponadto Szweccy naukowcy ustalili , że czarni żydowscy geje to najwyższa forma życia , zaraz po arabskich najeźdźcach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *