W Huston ustalą gdzie powstanie pierwsza kolonia na Marsie

Czerwona Planeta, choć wnikliwie badania przez nas od czterech dekad, wciąż skrywa przed nami wiele tajemnic. Sondy kosmiczne i łaziki, przemierzające powierzchnię Marsa, już nam nie wystarczają, gdyż nie są w stanie zbadać jej tak dobrze, jak mogliby zrobić to ludzie.

W Huston ustalą gdzie powstanie pierwsza kolonia na Marsie
W Huston ustalą gdzie powstanie pierwsza kolonia na Marsie

Amerykanie chcą postawić tam swoje stopy już w przeciągu najbliższych 15 lat. Dlatego NASA gorączkowo czyni coraz to większe kroki, m.in. tworząc nowe projekty, by realizacja pięknej wizji lądowania na tej planecie i założenia tam pierwszej kolonii w ogóle była możliwa.

Agencja ogłosiła właśnie, że pomiędzy 27 a 30 października 2015 roku w Houston, w Teksasie odbędzie się pierwsza konferencja poświęcona proponowanym miejscom lądowania pierwszej załogowej misji.

Wszyscy zainteresowani mogą przedstawić swoje propozycje. Jednak musimy pamiętać, że by astronauci w ogóle mogli przeżyć na powierzchni Czerwonej Planety, muszą to być miejsca nie tylko bogate w najróżniejsze zasoby, czy w miarę bezpieczne, ale również charakteryzować się godną uwagi strefą badań.

źródło

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *