Testy Hyperloop w Las Vegas

#ElonMusk zakupił w ziemię pod budowę toru #test’owego dla kolei przyszłości i planuje zbudować odcinek, na którym testowa #kapsuła będzie rozwijała #prędkość do 540 km/h. Rozpoczęcie eksperymentów z tą technologią planuje na początek 2016 roku.

Testy Hyperloop w Las Vegas
Testy Hyperloop w Las Vegas

Plotki głoszą, że władze #LasVegas pomogły Muskowi, zwalniając go z podatku od sprzedaży gruntu, a także z płatności podatku od nieruchomości przez okres aż 10 lat. W zamian #Musk będzie musiał zainwestować 3,5 miliarda dolarów w tamtejszym parku technologicznym.

Ultraszybki #transport #Hyperloop ma zrewolucjonizować komunikację w #USA ze względu na zaoszczędzany czas podróży, a także koszty. Inżynierowie przygotowują projekty wsporników i stalowych rur, w których będą poruszały się kapsuły. Rury będą umieszczone na kolumnach znajdujących się 50-100 metrów od siebie. Systemem napędowym ma być poduszka magnetyczna w próżni, znana z Japońskiej technologii #Maglev. Kapsuły mają poruszać się z prędkością około 1200 kilometrów na godzinę, a docelowo ich prędkość ma wynieść kilka tysięcy kilometrów na godzinę. #Cena biletu z zachodniego wybrzeża USA na wschodnie ma być nie wyższa niż 400 złotych.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *