Tesla zaskoczyła

Elon Musk oficjalnie potwierdził, że od tej chwili wszystkie modele schodzące z taśmy produkcyjnej Tesli w Kalifornii, będą zdolne do poruszania się po drogach w pełni autonomicznie.

tesla-zaskoczyla

Dotychczas Model S i X dysponowały funkcjami pół-autonomicznymi, ale od dziś to już przeszłość. Nowe pojazdy są jeszcze bardziej naszpikowane najnowocześniejszą elektroniką. Na ich pokładach znajduje się osiem panoramicznych kamer, które obserwują nie tylko otoczenie wokół samochodu w 360-stopniach, ale również drogę do 250 metrów przed pojazdem. Uzupełni to dwanaście czujników ultradźwiękowych i radar zdolny do widzenia przez padający deszcz, mgłę, kurz, a nawet poprzedzający pojazd. Abyśmy mogli zrozumieć, jak zaawansowany system znajdzie się teraz w nowych pojazdach od Tesli, wystarczy informacja, że komputery pokładowe będą miały 40 razy większą moc obliczeniową, niż poprzednie wersje.

wszystkie-modele-schodzace-z-tasmy-produkcyjnej-tesli-w-kalifornii-beda-zdolne-do-poruszania-sie-po-drogach-w-pelni-autonomicznie

Systemy Autopilota będą wciąż w nich rozwijane, jednak samochody te nie będą nigdy mogły stać się w pełni autonomiczne. Tak więc wszyscy entuzjaści „autonomii” muszą już zacząć składać zamówienia na nowe pojazdy. Elon Musk przewiduje, że dzięki wprowadzanemu, piątemu poziomowi autonomiczności, wszystkie nowe pojazdy od Tesli będą mogły poruszać się w pełni autonomiczne po drogach już pod koniec 2017 roku. Wówczas ma być dostępna funkcja przywoływania pojazdu, dzięki której nasz samochód przyjedzie po nas wszędzie tam, gdziekolwiek tylko się znajdziemy i bezpiecznie zawiezie nas sam do domu.

Tesla chce, aby do końca 2017 roku systemy autonomiczne były dwa razy bardziej doświadczone, niż najlepsi kierowcy świata. Inaczej mówiąc, ilość wypadków czy stłuczek zaistniałych z winy pojazdów tego producenta, ma wynosić zero.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *