Szymon Majewski na YouTube narzeka na głupie telewizyjne programy

„Zapomniał wół jak cielęciem był”. Właśnie to powiedzenie ciśnie się na klawiaturę, kiedy widzi się krytykę Szymona Majewskiego. Prowadzący „Szymon Majewski Show” dziwi się, że program „Celebrity Splash” trafił do ramówki Polsatu.

Szymon Majewski na YouTube narzeka na głupie telewizyjne programy
Szymon Majewski na YouTube narzeka na głupie telewizyjne programy

Swoje przemówienie Majewski nagrał już jakiś czas temu, ale dopiero teraz film trafił na Wykop, gdzie zdobył prawie 1400 wykopów. Czyli, mówiąc wprost, cieszył się sporą popularnością.

O co w nim chodzi? Szymon Majewski nie może zrozumieć, dlaczego Polsat w marcu wyemituje tak głupi program, na jaki zapowiada się „Celebrity Splash”. Showman jest wstrząśnięty, że ktoś chce bawić widzów skaczącymi do wody celebrytami, którzy jedyne, co mają do pokazania, to… no cóż, mokre ciało.

Szymon Majewski kontra Celebrity Splash

To bardzo zabawne, że na durne programy uwagę zwraca akurat Majewski. Zresztą to faktycznie idealna osoba do takich analiz, bo kto jak kto, ale on wie, co to znaczy puszczać głupie, nieśmieszne programy, w których promuje się mało ciekawych celebrytów.

Ja nie zapomniałem “Szymon Majewski Show”, nie zapomniałem też “HDw3D Telewision”, w którym poziom nieśmiesznych, “suchych”, żenujących żartów szybko przekraczał dozwoloną skalę.

Majewski nie rozumie, dlaczego ktoś miałby oglądać skaczące do wody “gwiazdki”, ale jakoś nie miał problemów z tym, że swego czasu udawał trenera i szukał bramkarza do kadry w Realu. Wyborny żart: supermarket nazywa się tak samo, jak jeden z największych piłkarskich klubów na świecie! Szukał bramkarza w sklepie, a nie w drużynie! No coś niesamowitego!

Nie, nie i jeszcze raz nie.

Na szczęście Internet nie zapomina i w Sieci znajdziecie sporo archiwalnych nagrań Majewskiego. Można się “pośmiać”.

Szymon Majewski na YouTube

Zrozumiałbym, gdyby Majewski uderzył się w pierś i przyznał: tak, w telewizji musiałem robić głupie rzeczy, ale teraz działam w Internecie, wiem co było nie tak i skupiam się na ambitnych treściach.

Tyle że Majewski w Internecie to prawie to samo, co Majewski w telewizji. Przebieranie się, tworzenie piosenek, wyśmiewanie celebrytów. Same aktualne tematy: posłanka Pawłowicz, Doda czy młodociany raper. To właśnie kanał Szymona Majewskiego na YouTube.

Wybaczcie, nie widzę różnicy. Serio, ktoś, kto tworzy piosenki o Pikeju, wypomina komercyjnej stacji program z celebrytami?!

Znowu mamy do czynienia ze zwykłym zagraniem pod publiczkę. Majewski przecież doskonale wie, co sprzedaje się w telewizji, bo przez lata serwował mniej więcej tę samą, prostacką rozrywkę. Teraz zresztą to samo robi w Internecie.

Z przerwami na “publicystyczną” działalność, kiedy na przykład narzeka na Polsat, bo prywatna stacja puszcza co chce lub za niektóre treści żąda opłaty.

Majewski znowu wie, co trzeba zrobić, żeby zdobyć poklask, więc idzie z prądem. Tym razem nie z telewizyjną masą, a zbuntowanymi ludźmi Internetu, którzy na głupoty w TV plują. Rzecz jasna nikt z nich telewizji nie ogląda, ale wszyscy wiedzą, co w niej leci i dlaczego jest takie złe.

Szkoda, że apel Majewskiego cieszy się taką popularnością. Szkoda, że nikt nie pamięta, co tworzy(ł) Majewski i że on też przyłożył się do umocnienia rządów głupoty w telewizji.

Ale Internet wszystko kupi. Za kilka lat nie zdziwi mnie więc youtube’owy kanał Kamila Durczoka o prowadzeniu się dziennikarzy, Janusza Wójcika o piłce nożnej bez korupcji czy Mateusza Kusznierewicza o mało innowacyjnych gadżetach. I każdy z nich będzie popularny na Wykopie.

Bo spora część Internetu ma problemy z pamięcią. Niestety. Naprawdę chcecie, żeby telewizyjne gwiazdki w Sieci narzekały na telewizyjną ramówkę, którą sami przez lata tworzyli? Tu nie o troskę o widza i poziom telewizji chodzi, a o wyświetlenia na YouTube. Zwykła hipokryzja.

A na koniec ciekawostka: w „Celebrity Splash” wystąpi Bilguun Ariunbaatar. Tak, ten sam, który swoje skrzydła rozwinął przy Szymonie Majewskim. Widzi pan, panie Szymonie, bez pana niektórych gwiazd w „Celebrity Splash” by nie było!

źródło

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *