Samsung pokazał przezroczyste panele OLED

Przezroczyste wyświetlacze, nie są dziś niczym nowym, tego typu technologię rozwija wiele firm z myślą o jej rychłym wprowadzeniu do sprzedaży. Jedną z nich jest południowokoreański Samsung, który właśnie zaprezentował dwa zupełnie nowe i całkowicie przejrzyste panele w technologii OLED.

Samsung pokazał przezroczyste panele OLED
Samsung pokazał przezroczyste panele OLED

Pierwszy z nowych wyświetlaczy prezentuje obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli oraz został wyposażony w system sterowania wykorzystujący gesty i komendy głosowe. Zastosowano w nim również technologię RealSense Intela, która wykorzystując kamery 3D, obserwuje otoczenie oraz znajdujących się w pobliżu ludzi. Otwiera to zupełnie nowe możliwości w kwestii interaktywnej reklamy, które będą reagować na zbliżających się ludzi i oferować im reklamy określonych produktów.

Drugi z nowych paneli, tzw. Mirror Display również wykorzystuje technologię OLED i ma lustrzaną powierzchnię, wyglądając niczym duże lustro, na którym wyświetlane są treści. W połączeniu z technologią RealSense panel może być idealny do systemów rzeczywistości rozszerzonej, np. pełniąc funkcję wirtualnej przebieralni, pokazującej jak będą na kliencie wyglądać określone ubrania, bez konieczności ich zakładania.

Firma sugeruje też, że Mirror Display może w przyszłości zastąpić standardowe domowe lustra, aczkolwiek na razie jego zastosowanie będzie typowo biznesowe.

Cena i dostępność zaprezentowanych właśnie paneli nie jest jeszcze znana, ale jak każda nowość, będą z pewnością bardzo drogie.

źródło

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *