Samsung opatentował elastyczne smartfony dla aktywnych

Samsung już w zeszłym roku prezentował elastyczne ekrany do urządzeń mobilnych, jednak poza eksperymentami w postaci zawijania ich na krawędzie smartfona, nie zdecydował się na wprowadzenie na rynek w całości elastycznego urządzenia. Firma chyba jednak dojrzewa do tego pomysłu, gdyż w sieci pojawił się patent na elastyczne smartfony dla aktywnych.

Samsung opatentował elastyczne smartfony dla aktywnych
Samsung opatentował elastyczne smartfony dla aktywnych

Koreański gigant ma w swej bogatej ofercie smartfonów również urządzenia przeznaczone dla osób aktywnych, specjalnie wzmocnione, by wytrzymać ostrzejsze traktowane. Być może w niedalekiej przyszłości tę rodzinę produktów czeka mała rewolucja, gdyż w sieci pojawił się wniosek patentowy koncernu, przedstawiający elastyczny smartfon przeznaczony dla ludzi aktywnych.

Jest to wzmacniane urządzenie, które ma być w całości elastyczne i wyginać się w obie strony, tak jak przedstawia to poniższy szkic. Z wniosku patentowego, do którego został dołączony, wynika, że smartfon otrzyma specjalny klips pozwalający przyczepić go bezpośrednio do ubrania, co eliminuje potrzebę stosowania dodatkowych etui. A skoro jest elastyczny, to będzie go można np. owinąć wokół nadgarstka i nosić jak naręczny komputer.

Patenty mają to do siebie, że stanowią jedynie zabezpieczenie pomysłu, więc nie oznacza to, że taki produkt trafi wkrótce na rynek…

źródło

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *