Rząd Japonii ostrzega obywateli przed atakiem rakietowym

10 minut lub mniej – tyle według japońskiego rządu będą mieć obywatele, żeby uchronić się przed atakiem rakietowym ze strony Korei Północnej. W specjalnej instrukcji pojawiły się rady, jak należy się zachować w takiej sytuacji.

W instrukcji znajdują się rady, jak zachować się np. na wypadek ataku terrorystycznego lub ataku innego państwa. Japoński rząd sporządził także wskazówki, które mają pomóc Japończykom w razie ataku rakietowego ze strony Korei Północnej.

Instrukcja wskazuje, że w przypadku ataku, obywatele będą mieli 10 lub mniej minut, żeby się uratować. Japonia ostrzega także, że siła zniszczenia może być różna w zależności od rodzaju pocisku. Gdy dojdzie do ataku, rząd Japonii zapewnia o wydaniu błyskawicznego ostrzeżenia, które będzie transmitowane przez telewizję i radio. W alarmowaniu ludności mają być również pomocne syreny. Władze radzą, by w momencie ataku schronić się w stabilnym budynku lub pod ziemią (przejście podziemne, piwnica, schron), a następnie kierować się poleceniami, które będą wydawane przez władze.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *