Roboty Muska będą wierciły tunele na Marsie

Elon Musk snuje wizje kolonizacji Marsa, w których to ochroną dla przyszłych kolonizatorów przed promieniowaniem mają stać się wywiercone przez specjalne roboty głębokie tunele.

Roboty Muska będą wierciły tunele na Marsie

Podczas rozmowy ze słynnym wizjonerem, Elon Musk roztoczył kolejny raz wizje o podboju Czerwonej Planety przez jego firmę. Na wstępnie Musk zauważył, że jego zespół ma w małym paluszku technologie związane z silnikami startowymi, jednak trwają intensywne prace nad pozostałymi elementami przedsięwzięcia.

Więcej wiadomo po tej rozmowie na temat modułów mieszkalnych dla kolonizatorów. Początkowo będą to proste sferyczne habitaty zbudowane ze szklanych płyt wzmocnionych włóknem węglowym. W tym czasie wiele robotów będzie drążyło tunele pod powierzchnią Marsa. W ten sposób Elon Musk chce uzyskać dużą ilość miejsca dla przyszłych kolonizatorów. Warstwa marsjańskiego gruntu ma zniwelować w ten sposób wpływ szkodliwego promieniowania kosmicznego na ludzi.

Na pierwszą misję na Marsa ma wyruszyć 12 osób, które utworzą pierwszą bazę o nazwie Alpha.

Moim skromnym zdaniem takie podziemne bazy powinno się wybudować najpierw na naszym, „pobliskim” Księżycu, żeby przetestować wszystkie technologie i w razie jakiegoś nagłego wypadku przysłać pomoc w kilka dni, a nie kilka miesięcy.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *