Priyanka Yoshikawa została miss Japonii

Priyanka Yoshikawa została miss Japonii.

priyanka-yoshikawa-zostala-miss-japonii-01

Priyanka Yoshikawa, 22-latka pochodzenia hinduskiego, została nową miss Japonii. W ubiegłym roku najpiękniejszą Japonką wybrano 20-letnią mulatkę Arianę Miyamoto.

priyanka-yoshikawa-zostala-miss-japonii-02

Już rok temu wiele osób uważało, że konkurs powinna wygrać kobieta o klasycznej, japońskiej urodzie. W tym roku znów wiele osób nie jest zadowolonych z tego, że wygrała przedstawicielka „haafu”, czyli osób pochodzących z mieszanych rasowo małżeństw.

priyanka-yoshikawa-zostala-miss-japonii-03

– Jesteśmy Japończykami – mówi jednak Yoshikawa. Tak, mój ojciec pochodził z Indii, ale jestem z tego dumna, jestem dumna z Hinduski we mnie. To nie znaczy, że nie jestem Japonką – podkreśla w rozmowie z AFP.

Priyanka Yoshikawa

Yoshikawa zadedykowała swoje zwycięstwo Miyamoto, która – jej zdaniem – przetarła drogę do sukcesu dziewczynom takim, jak one.

priyanka-yoshikawa-zostala-miss-japonii-06

– Przed nią dziewczęta „haafu” nie mogły reprezentować Japonii. Ariana zachęciła mnie do tego, aby spróbować swoich sił – dodała.

Nowa miss Japonii podkreśla, że dziewczyny takie jak ona nie mają w Japonii łatwego życia.

priyanka-yoshikawa-zostala-miss-japonii-08

– Ludzie traktowali mnie, jakbym była na coś chora. Tak jakby bali się, że dotknięcie mnie będzie czymś złym. Ale to uczyniło mnie silną – podkreśliła.

priyanka-yoshikawa-zostala-miss-japonii-09

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *