Potężna rakieta Falcon Heavy

Firma SpaceX przygotowała piękną animację, na której możemy zobaczyć, w pełnej krasie, rakietę Falcon Heavy.

Potężna rakieta Falcon Heavy
Potężna rakieta Falcon Heavy

Według planów będzie ona najpotężniejszą aktualnie wykorzystywaną oraz jedną z największych w historii lotów kosmicznych. Jej ładowność bowiem będzie wynosiła aż 53 tysiące kilogramów, czyli aż 2 razy więcej niż rakieta Delta IV Heavy czy rakieta wynosząca wahadłowce.

Zadaniem jej będzie wyniesienie na niską orbitę ciężkich ładunków jak np. satelity czy sondy kosmiczne. Oczywiście stało się już tradycją w SpaceX, że najważniejsze człony tej rakiety będzie można w pełni odzyskać i wykorzystać ponownie, co znacząco obniży koszty misji kosmicznych.

Pierwsze testy tej rewolucyjnej rakiety mają odbyć się jeszcze w tym roku. Natomiast komercyjny start planowany jest na 2016 rok, a w jego ramach rakieta ma wynieść na orbitę nowoczesnego satelitę ViaSat-2.

Będzie ona dostarczała szybkie łącza internetowe subskrybentom usługi ViaSat Exed Internet, głównie na terytorium obu Ameryk. Łącza satelitarne będą również dzierżawione innym firmom, w czym swój udział ma mieć Boeing.

Przypomnimy, że SpaceX chce, przy pomocy rakiety Falcon Heavy, wynieść też na orbitę setki małych satelitów, w ramach planu budowy kosmicznego internetu, które zapewnią dostęp do globalnej sieci wszystkim mieszkańcom naszej pięknej planety.

geekweek.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *