Popularny, japoński girlsband – Keyakizaka46 wystąpił w nazistowskich mundurach

Piosenkarki wchodzące w skład popularnego japońskiego zespołu Keyakizaka46 są szeroko krytykowane za to, że w czasie koncertu z okazji Halloween wystąpiły w mundurach bardzo podobnych do tych, jakie nosili członkowie nazistowskiej formacji Waffen-SS.

Popularny, japoński girlsband - Keyakizaka46 wystąpił w nazistowskich mundurach

Keyakizaka46 to girlsband wykonujący muzykę J-pop. W czasie ostatniego koncertu piosenkarki pojawiły się na scenie w czasie koncertu w Yokohamie w czarnych mundurach i wojskowych czapkach, na których znajdował się orzeł bardzo zbliżony do używanego przez nazistów w czassie II Wony Światowej.

Cała sprawa odbiła się szerokim echem, bo Keyakizaka46 to popularny w Japonii zespół – a ich debiutancki singiel „Silent Majority” trafił nawet na szczyty list przebojów.

Twórca zespołu – Yasushi Akimoto – będzie musiał się tłumaczyć ze strojów swoich piosenkarek. Internauci sugerują członkiniom grupy – które mają od 15 do 21 lat – by przeczytały „Dziennik Anny Frank”, nastoletniej Żydówki ukrywającej się przed Niemcami w jednym z domów w Holandii. Amy ostatecznie została schwytana przez nazistów i zmarła przed końcem wojny w jednym z obozów koncentracyjnych. Inni zarzucają im niewybaczalną ignorancję.

Trudno się nie zgodzić z opiniami internautów oglądając zdjęcie powyżej. Normalnie dziewczęta występują w mniej kontrowersyjnych strojach (zobacz teledysk poniżej).

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *