Podróżny robocik Toyoty

Toyota wprowadza do swej oferty małego robota Kirobo Mini, mającego być towarzyszem podróży japońskich kierowców. Mierzący 10 cm „wzrostu”, robocik jest wystarczająco inteligentny, aby prowadzić z pasażerami lub kierowcą luźną pogawędkę.

podrozny-robocik-toyoty

Kilka lat temu Toyota zaprezentowała światu, mierzącego 15 cm, robota o imieniu Kirobo. Powstał, żeby wziąć udział w pierwszej na świecie konwersacji pomiędzy robotem a człowiekiem. Teraz Toyota oferuje robota Kirobo Mini, mającego być towarzyszem podróży japońskich kierowców.

Zainstalowana kamera umożliwia robotowi rozpoznawanie mimiki twarzy, przez co maszyna potrafi dostosować się do nastroju swojego rozmówcy – dobierając odpowiednią głośność i ton głosu, a także gestykulację. Kirobo potrafi poruszać rękami i głową, a jego elektroniczny mózg karmiony jest wieloma informacjami, aktualizowanymi o lokalne wieści, dlatego robot ma możliwość lepszego spersonalizowania swoich wypowiedzi i komentowania poczynań kierowcy.

Kirobo Mini wyposażono dodatkowo w Bluetooth, dzięki któremu robota można połączyć ze smartfonem. Dilerzy Toyoty w Japonii będą rozprowadzać Kirobo od przyszłego roku, kiedy to znajdzie się on w każdym salonie. Maszynę wyceniono na 391 dolarów, ale nie wiadomo czy będzie ona dostępna poza Japonią.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *