Podolski pięknie przywitany w Japonii

Lukas Podolski został entuzjastycznie powitany przez japońskich kibiców na lotnisku w Kobe. 32-letni niemiecki piłkarz będzie reprezentował barwy lokalnego klubu Vissel.

Doświadczony napastnik rozdawał autografy i robił sobie zdjęcia z kibicami, gdyż w porcie lotniczym na Podolskiego czekały setki Japończyków. Na ziemi rozłożono specjalnie dla niego czerwony dywan, a gdy tylko wysiadł z samolotu wzniesiono okrzyki „Poldi, Poldi!”.

„Konnichiwa, Podolski desu”, czyli „Dzień dobry, jestem Podolski” – powiedział na początku konferencji prasowej urodzony w Gliwicach mistrz świata z 2014 roku. Nadrzędnym celem jest zajęcie miejsca w pierwszej „trójce” i awans do Ligi Mistrzów – dodał.

Drużyna Vissel Kobe zajmuje na półmetku sezonu 11. miejsce w lidze, w której występuje 18 zespołów. Podolski, który do Japonii przeniósł się z Galatasaray Stambuł za ok. 5,3 miliona dolarów, był jednym z najlepszych reprezentantów Niemiec w ostatnich latach. W marcu rozegrał swoje ostatnie spotkanie w drużynie narodowej, z Anglią, w którym zdobył zwycięską bramkę na 1:0. Było to jego 49. trafienie w 130. występie.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *