Plaże Whitehaven na wyspie Whitsunday, Australia

Wzdłuż całego wybrzeża Australii jest ponad 10.000 plaż. Jedna z nich – #Plaża #Whitehaven – co roku plasuje się na czołowych miejscach przeróżnych rankingów na najpiękniejszą plażę świata. Otoczona turkusowym oceanem i Wielką Rafą Koralową tworzy widok, od którego po prostu nie można oczu oderwać.

Plaże Whitehaven na wyspie Whitsunday, Australia 01

Położona na Wyspie #Whitsunday, jednej z 74 wysp z archipelagu o tej samej nazwie, Plaża Whitehaven jest po prostu przepiękna. Na całej długości siedmiu kilometrów pokryta jest drobniutkim białym piaskiem, który, de facto, nie jest zwykłym piaskiem – powstał bowiem ze szczątków rafy koralowej okalającej całą wyspę. Dzięki temu można po nim chodzić boso nawet w najgorętsze upały, bo drobinki koralowców nie nagrzewają się od słońca, więc nie parzą w stopy. Nie jest to bez znaczenia w tym miejscu, gdyż średnie temperatury w lato przewyższają tu 30°C.

Plaże Whitehaven na wyspie Whitsunday, Australia 02

Jednym z ciekawszych zjawisk, które można zaobserwować na Whitehaven, jest to, że sama plaża zmienia się stale wraz z pływami oceanu. W porze przypływu pojawiają się wstążki turkusowej wody, częściowo pokrywające biały piasek, zaś w porze odpływu przez kilka kilometrów można spacerować po chłodnym piasku nie mocząc stóp.

Plaże Whitehaven na wyspie Whitsunday, Australia 03

Dla mnie Plaża Whitehaven to bajkowe miejsce pod każdym względem: czyściutka, niebieściutka woda, o piasku już pisałam, w pobliżu piękna rafa koralowa, którą można oglądać snorkując, a ponadto jak ma się szczęście to w czasie sezonu można w pobliżu wyspy zobaczyć wieloryby – my widzieliśmy dwa humbaki, które pływały sobie niedaleko brzegu.

Plaże Whitehaven na wyspie Whitsunday, Australia 04

#Australia #ocean #zdjęcie

Plaże Whitehaven na wyspie Whitsunday, Australia 05

Plaże Whitehaven na wyspie Whitsunday, Australia 06

Plaże Whitehaven na wyspie Whitsunday, Australia 07

Plaże Whitehaven na wyspie Whitsunday, Australia 08

Plaże Whitehaven na wyspie Whitsunday, Australia 09

Plaże Whitehaven na wyspie Whitsunday, Australia 10

Plaże Whitehaven na wyspie Whitsunday, Australia 11

Plaże Whitehaven na wyspie Whitsunday, Australia 12

Plaże Whitehaven na wyspie Whitsunday, Australia 13

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *