Platforma Obywatelska Ci wytłumaczy

Kilkanaście dni temu, koalicja PO – PSL odrzuciła projekt podniesienia kwoty wolnej od podatku. Od tej chwili, administratorzy profilu Platformy Obywatelskiej na facebooku mają ciężkie życie. Pod każdym bowiem postem zamieszczonym przez administrację, pojawiają się setki i tysiące komentarzy pytających o kwotę wolną od podatku.

Platforma Obywatelska Ci wytłumaczy
Platforma Obywatelska Ci wytłumaczy

Początkowo były one usuwane, a autorzy banowani ale ostatecznie chyba dano za wygraną. Nie da się przecież zablokować kilku tysięcy internautów. A ci z uporem godnym szacunku wracają co pewien czas i każdą nową aktywność partii rządzącej zasypują prowokacyjnymi pytaniami na temat kwoty wolnej od podatku. Podobne komentarze znajdziemy pod wpisami, niezależnie od tematu. Bardzo ciekawe są posty dotyczące urodzin Władysława Bartoszewskiego. Tam pojawiają się wpisy, przy których ciężko powstrzymać się od śmiechu np. „Życzę p profesorowi niższej kwoty wolnej od podatku” czy „W ten szczególny dla nas wszystkich dzień, chciałbym zapytać co z kwotą wolną od podatku”.

Pytania do Platformy Obywatelskiej na Facebooku
Pytania do Platformy Obywatelskiej na Facebooku

Odpowiedź od jaśnie nam panującej Platformy Obywatelskiej wreszcie nadeszła…

W ciągu ostatnich dni pojawiło się wiele pytań dotyczących kwoty wolnej od podatku, postanowiliśmy na nie odpowiedzieć za pomocą notatki. Zapraszamy do lektury. Opozycja w demokratycznym państwie może zaproponować dowolny, najbardziej nawet nieodpowiedzialny projekt. Natomiast zadaniem rządzących jest to, by prowadzić politykę realnie sprzyjającą obywatelom oraz gasić populistyczne zapędy opozycji. Tak było w przypadku projektu o tzw. kwocie wolnej od podatku.

Platforma Obywatelska konsekwentnie prowadzi politykę takiego budowania systemu podatkowego, który jest możliwie najkorzystniejszy dla tych, którzy tego najbardziej potrzebują – dla polskich rodzin, a szczególnie tych najuboższych. Najlepszą formą ich wsparcia są precyzyjnie adresowane narzędzia, jak ulgi czy odliczenia.

Z kolei zwiększenie kwoty wolnej od podatku redukuje wysokość podatku dla wszystkich – w tym dla najbogatszych. Nie jest to zmiana odczuwalna dla osób gorzej sytuowanych. Skuteczniejszym sposobem ich wsparcia jest mechanizm tax credit dla rodzin z dziećmi o niższych dochodach.

Na resztę szkoda czasu, ale jeśli ktoś chce poczytać – proszę kliknąć tutaj. Totalny, lewacki bełkot! Niższe podatki nie pomogą najuboższym, ale ulgi i dotacje tak. Ktoś tu żyje w odrealnionym świecie! Jeśli ktoś nie ma pieniędzy, to nie stać go także na oszczędności (wspomniane przez lewaków z PO ulgi), ani na dotacje (aby coś wyjąć, trzeba najpierw coś włożyć, a jak włożyć skoro państwo wszystko przeżera?). Kurde! Nóż mi się w kieszeni otwiera, jak pomyślę, że na tych skur***w kiedyś głosowałem! Wstyd mi! Wstyd!

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *