Pentagon i zombie

Pentagon przygotował plan na wypadek ataku zombie. Czy rząd USA wierzy w inwazję hord z zaświatów? Dokument o nazwie CONPLAN 8888 wymienia szczegółowe procedury, które należy uruchomić w razie masowej inwazji.

Pentagon i zombie
Pentagon i zombie

CONPLAN 8888, znany również jako „Plan Przeciwdziałania Dominacji Zombie” jest opatrzony datą 30 kwietnia, 2011 roku. Dokument wymienia osiem rodzajów zombie, a wśród nich tak nietypowe przypadki, jak zombie wegetarianie, którzy nie zagrażają ludzkiemu życiu, czy zombie kurczaki. O tych ostatnich, z pełną powagą możemy przeczytać, że „choć wydaje się to niedorzecznie, w rzeczywistości zombie kurczaki są faktycznie jedynym rodzajem zombie, którego istnienie udowodniono”. Jako potwierdzenie, Pentagon przytacza przykłady nieprawidłowego usypiania starych kogutów, które potrafią wykopywać się spod stert zwłok. Całe szczęście – jak zauważają wojskowi – „kurczaki wydają się nie stanowić bezpośredniego zagrożenia dla ludzi”.

„Zombie są straszliwie niebezpieczne dla istnienia ludzkości, a infekcje mogą potencjalnie podkopać bezpieczeństwo narodowe oraz działalność gospodarczą, na których opiera się nasz styl życia”

A co jeśli Ziemię faktycznie zaatakuje horda zombie? Wiemy, że Pentagon jest gotów na taką okoliczność.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *