Ośrodek szkolenia kolonizatorów planet

Obiekt o nazwie Blue Abyss powstaje w pobliżu bazy Royal Air Force w Bedfordshire w Wielkiej Brytanii i ma być ukończony za 2 lata. Na realizację projektu przekształcenia kilku obiektów bazy w najnowocześniejsze na świecie ośrodki ekstremalnych warunków środowiskowych przeznaczono 155 milionów dolarów.

Przyszło nam wszystkim żyć w erze podboju kosmosu. Dzięki niesamowitemu rozwojowi przemysłu kosmicznego, w najbliższych dekadach staniemy się cywilizacją kosmiczną. Aby w ogóle było to możliwe i ludzie mogli na co dzień mieszkać na Księżycu, Marsie czy planetoidach, potrzeba jest nam setek czy nawet tysięcy świetnie wyszkolonych astronautów. Dlatego niebawem powstanie pierwszy na świecie komercyjny ośrodek do ich szkolenia, aby wizja podboju Układu Słonecznego, tworzona przez największe agencje kosmiczne i mocarstwa świata, mogła stać się realna.

Pomysłodawcy chcą szkolić w Blue Abyss nie tylko astronautów, ale również inżynierów, którzy będą odbywali jedne z najbardziej karkołomnych misji realizujących się w morskim przemyśle energetycznym czy wydobywczym. We wnętrzu budynku znajdzie się największy i najgłębszy basen świata o głębokości 50 metrów. Basen ma mieć kilka punktów wejściowych oraz kilka stopni głębokości, by móc organizować jednocześnie różnego rodzaju szkolenia i treningi. Będzie dostępna też wirówka przeciążeniową, komora hiperbaryczna, sześć sal wykładowych oraz hotel.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *