Odważny lekarz wszczepił sobie implant mózgu

Doktor Phil Kennedy od lat prowadzi badania nad wykorzystaniem technologii w życiu #człowiek’a. Pewnego dnia dr Kennedy dotarł do ściany – nie mógł zdobyć więcej danych niezbędnych mu do pracy badawczej. Pozostało mu jedno wyjście – wszczepić sobie #implant do #mózg’u.

Odważny lekarz wszczepił sobie implant mózgu
Odważny lekarz wszczepił sobie implant mózgu

Dr Kennedy wyjechał do Belize. Tam zapłacił 25.000 dolarów jednemu z #chirurg’ów i ten wszczepił mu elektrody do kory ruchowej, dzięki czemu dzielny dr Kennedy był w stanie podłączyć swój mózg do #komputer’a. Zebrane dane dzięki wszczepionymi sobie implantowi okazały się być bezcenne. Wskazują one na grupę #neuron’ów, które uruchamiają się gdy wydobywamy z siebie #dźwięk’i lub… o nich myślimy. Badania dr. Kennedy’ego przeprowadzone na własnej osobie mogą zatem doprowadzić do powstania urządzenia, które będzie w stanie skutecznie odczytywać nasze #myśli lub przetwarzać je na #dźwięk.

Dzisiaj dr Kennedy nie ma w głowie implantów, usunął je on w #szpital’u za co musiał zapłacić blisko 100.000 dolarów. Cóż, nowe odkrycia naukowe nie mają ceny…

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *