Nowy fotoradar zmierzy nawet 32 auta naraz

Drżyjcie piraci drogowi! Nowoczesny #fotoradar #Integra3d uzyskał homologację #GUM (Głównego Urzędu Miar). Jedno takie urządzenie zamontowane kilka metrów nad drogą, jednocześnie zmierzy #prędkość i odczyta tablice rejestracyjne trzydziestu dwóch samochodów.

Nowy fotoradar zmierzy nawet 32 auta naraz

W nowym urządzeniu użyto technologię tzw. radaru śledzącego. Pozwala ona na jednoczesne #szpiegowanie nawet 32 #pojazd’ów znajdujących się na 6 pasach drogi na odcinku drogi o długości do 100 metrów. Nowy #radar Integra 3d nie tylko zmierzy prędkość poszczególnych samochodów, lecz także wyliczy odległości między nimi, określi ich kierunek jazdy i zeskanuje ich numery rejestracyjne. Może też nadzorować przejazdy na czerwonym świetle, buspasy czy też przejazdy kolejowe. Do tego działa przez całą dobę i to niezależnie od warunków oświetleniowych nie wykorzystując przy tym lamp błyskowych (potencjalnie oślepiających kierowców).

Na szczęście dla niesfornych kierowców – polskie służby nadzorujące ruch nie kupiły jeszcze ani jednego urządzenia. Ale to się zapewne zmieni…

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *