Nowe reflektory Mercedesa jak z filmu sci-fi

Mercedes intensywnie pracuje nad nową technologią świateł pozwalających w specjalny sposób oświetlić drogę, a przez to lepiej nawigować, ostrzegać i informować kierowcę o tym, co się na niej dzieje.

Nowe światła składają się z układu sterującego ponad milionem mikro-luster na reflektor, rozdzielających wiązkę światła na pojedyncze piksele. Każde z nich może być zarządzane niezależnie od pozostałych. To sprawia, że reflektory mogą wyświetlić na drodze przed samochodem najróżniejsze oznaczenia, ułatwiając jazdę kierowcy i dbając o bezpieczeństwo przechodniów. Inżynierowie połączyli reflektory z systemem radarów, kamer i czujników, aby inteligentnie doświetlały niebezpieczne miejsca, ale jednocześnie nie oślepiały innych kierowców, przechodniów i rowerzystów.

Technologia Digital Light będzie dostępna w dwóch opcjach. W pierwszej zastosowany zostanie system milionów mikroluster i całość będzie wyglądała dokładnie tak, jak w powyższym opisie. W drugim przypadku będziemy mieli do czynienia z czterema punktami świetlnymi, z których każdy będzie składał się z 1.024 świateł LED. To w sumie 8.192 punkty światła dla jednego samochodu.

Mercedes nie zdradził jeszcze, kiedy możemy spodziewać się nowego oświetlenia. Znając Mercedesa podejrzewam, że stanie się to niebawem.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *