Nowe reflektory Mercedesa jak z filmu sci-fi

Mercedes intensywnie pracuje nad nową technologią świateł pozwalających w specjalny sposób oświetlić drogę, a przez to lepiej nawigować, ostrzegać i informować kierowcę o tym, co się na niej dzieje.

Nowe światła składają się z układu sterującego ponad milionem mikro-luster na reflektor, rozdzielających wiązkę światła na pojedyncze piksele. Każde z nich może być zarządzane niezależnie od pozostałych. To sprawia, że reflektory mogą wyświetlić na drodze przed samochodem najróżniejsze oznaczenia, ułatwiając jazdę kierowcy i dbając o bezpieczeństwo przechodniów. Inżynierowie połączyli reflektory z systemem radarów, kamer i czujników, aby inteligentnie doświetlały niebezpieczne miejsca, ale jednocześnie nie oślepiały innych kierowców, przechodniów i rowerzystów.

Technologia Digital Light będzie dostępna w dwóch opcjach. W pierwszej zastosowany zostanie system milionów mikroluster i całość będzie wyglądała dokładnie tak, jak w powyższym opisie. W drugim przypadku będziemy mieli do czynienia z czterema punktami świetlnymi, z których każdy będzie składał się z 1.024 świateł LED. To w sumie 8.192 punkty światła dla jednego samochodu.

Mercedes nie zdradził jeszcze, kiedy możemy spodziewać się nowego oświetlenia. Znając Mercedesa podejrzewam, że stanie się to niebawem.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *