Nowa kamera Xiaomi Yi

Obecnie niekwestionowanym liderem na rynku kamer dla sportowców jest firma GoPro, oferująca sprzęt solidny i zapewniający wysoką jakość nagrań. Wkrótce się to zmieni, gdyż chińskie Xiaomi zaprezentowało właśnie swą najnowszą kamerę Xiaomi Yi, która nie tylko oferuje lepsze parametry, lecz jest również znacznie tańsza.

Nowa kamera Xiaomi Yi
Nowa kamera Xiaomi Yi

Sportowcy chcący uwiecznić swe wyczyny na filmie, do tej pory wybierali przede wszystkim sprzęt GoPro, ceniąc go za funkcjonalność oraz wysoką jakość nagrań. Już niebawem będą mieli jednak znacznie lepszy wybór, gdyż firma Xiaomi zaprezentowała właśnie swą pierwszą kamerę sportową Xiaomi Yi.

Urządzenie charakteryzuje się znacznie lepszymi parametrami od produktów rywala, gdyż dysponuje sensorem Exmor R CMOS firmy Sony o rozdzielczości 16 Mpix, który pozwala nagrywać filmy w 1080p/60 klatek na sekundę. Dla porównania kamery GoPro uzyskują 1080p/30 klatek lub 720p/60 klatek.

Kamera dysponuje 64 GB wbudowanej pamięci użytkowej, a dwukrotnie więcej niż w przypadku sprzętu GoPro. Ponadto jej obudowa jest na tyle wytrzymała, że wytrzymuje ciśnienie panujące na głębokości aż 40 metrów, więc świetnie nadaje się do zdjęć podwodnych.

Dla wygody użytkownika wyposażono ją także w aplikację towarzyszącą, która pozwala zdalnie sterować jej funkcjami, a równocześnie ma narzędzia do edycji nagrania oraz umożliwia przesłanie go np. do mediów społecznościowych.

Istotna jest jednak cena tego sprzętu, gdyż polityka sprzedaży Xiaomi zakłada utrzymywanie bardzo niskich marży na swe produkty, aby w ten sposób zwiększyć jego konkurencyjność wobec urządzeń rywali. Xiaomi Yi kosztuje zaledwie 64 dolary, co czyni go bardzo atrakcyjnym sprzętem.

Na razie produkt dostępny będzie tylko w Chinach i nie wiadomo, kiedy trafi na zachodnie rynki.

źródło

Share

2 thoughts on “Nowa kamera Xiaomi Yi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *