Naukowcy znaleźli sposób na nieśmiertelność

Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda opracowali metodę wydłużenia ludzkiego życia. Metoda ta polega na wydłużeniu telomerów – elementów znajdujących się na końcach chromosomów i zabezpieczających je przed uszkodzeniem podczas kopiowania. Testy kliniczne na ludziach ruszyć mają niebawem.

Naukowcy znaleźli sposób na nieśmiertelność
Naukowcy znaleźli sposób na nieśmiertelność

U młodych ludzi #telomery mają długość 8-10 tysięcy nukleotydów. Z każdym podziałem komórkowym skracają się one, a gdy osiągną krytyczną długość ich komórka po prostu przestaje się dzielić lub umiera. Są one zatem naszym wewnętrznym zegarem. #Naukowcy opracowali metodę na wydłużenie telomerów o tysiąc nukleotydów i udało im się odnaleźć sposób na cofnięcie naszego biologicznego zegara o wiele lat.

dr William H. AndrewsUżyty do produkcji telomerazy #mRNA po 48 godzinach znika z organizmu, a sztucznie wydłużone telomery zaczynają się ponownie skracać z każdym podziałem komórki. Jest to niezwykle ważne, bo komórki dzielące się bez końca mogłyby być niezwykle groźne dla organizmu – w ten sposób powstają bowiem komórki rakowe.

Teraz dr William H. Andrews, będący szefem firmy Sierra Sciences twierdzi, że jego zespół za rok rozpocznie przeprowadzanie testów klinicznych wydłużania telomerów na ludziach. Jeśli Andrewsowi uda się obietnicy dotrzymać to już za kilka lat możemy mieć do czynienia z największym przełomem naukowym w całej historii ludzkości – być może uda nam się pokonać upływ czasu i staniemy się praktycznie nieśmiertelni…

#życie #człowiek #nauka #biologia #nieśmiertelność lifeboat.com

Share

One thought on “Naukowcy znaleźli sposób na nieśmiertelność

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *