Nasze dzieci będą pół-robotami

Elon Musk powiedział, że musimy być przygotowani na moment, w którym dojdzie do naturalnej fuzji ludzi z robotami i sztuczną inteligencją. Transhumanizm zaoferuje nam wykorzystanie niesamowitych możliwości obliczeniowych czy edukacyjnych, zarezerwowanych teraz tylko dla superkomputerów i zasobów globalnej sieci.

Musk uważa, że tylko łącząc ludzki mózg z komputerami będziemy mogli przetrwać w świecie coraz bardziej dominujących robotów. Jeśli nie zrobimy nic na tym polu, to w końcu staniemy się najsłabszym ogniwem i zostaniemy wyeliminowani.

„Sztuczna inteligencja będzie o wiele mądrzejsza od najmądrzejszego człowieka na Ziemi. To niebezpieczna sytuacja” … „Nasze dzieci będą pół-robotami” – powiedział Musk.

Te słowa najlepiej oddają zagrożenia, z którymi będziemy, czy nam się to podoba czy nie, musieli się zmierzyć już niedługo. Przypomnijmy, że Musk chce walczyć ze skutkami robotyzacji przemysłu, w wyniku której ludzie po prostu stracą pracę, wprowadzeniem bezwarunkowego dochodu podstawowego i właśnie połączeniem człowieka z komputerami, czyli cyborgizacją.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *