NASA pracuje nad mechanicznym Marsjaninem

Walkiria to robot przygotowany dla NASA przez specjalistów z MIT. Chociaż nie odniósł on sukcesu w konkursie DARPA Robotics Challenge, to jednak jego misja nie dotyczy zbawienia Ziemi, tylko Marsa.

Rok temu maszyna wykonywała tylko podstawowe ruchy w miejscu, teraz może się już normalnie poruszać i wychodzi jej to dość sprawnie. Naukowcy z NASA chcą, żeby robot humanoidalny o wdzięcznym imieniu Walkiria, jak samo jego imię wskazuje, walczył z przeciwnościami losu, w tym przypadku o przetrwanie ludzkości na Czerwonej Planecie.

Jego zadaniem byłoby wspomaganie przyszłych kolonizatorów przy najcięższych pracach poza bazą. NASA poważnie myśli nad pierwszym lotem na Marsa, dlatego nie ustaje w wysiłkach przygotowywania projektów, które te odwiecznie marzenie ludzkości pomogą zrealizować.

Robot ma niemal 2 metry wzrostu, waży 125 kilogramów, wyposażony jest w 200 czujników i lidar. Dzięki temu komputer może nadzorować całe „ciało” i obserwować całe otoczenie tak, jak dzieje się to z mózgiem u ludzi.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *