NASA pomoże Rosji dolecieć ponownie na Wenus

Amerykanie odwiedzają kolejne planety Układu Słonecznego, ale nigdy nie wylądowali na najbliższej sąsiadce Ziemi, czego dokonali #Rosja’nie już w latach 70-tych ubiegłego wieku. Aktualnie #NASA rozmawia nad wspólną misją zakończoną lądowaniem na #Wenus.

NASA pomoże Rosji dolecieć ponownie na Wenus
NASA pomoże Rosji dolecieć ponownie na Wenus

Wspólna #misja kosmiczna #Venera-D miałaby być kontynuacją rosyjskich misji wenusjańskich i w jej ramach ma się odbyć lądowanie na powierzchni. Tym razem #lądownik ma przetrwać na powierzchni dłużej niż poprzednio dostarczając naukowcom dokładnych informacji na temat planety. Przypomnijmy, że 17 sierpnia 1970 miało miejsce pierwsze, udane lądowanie na Wenus, a lądownik przetrwał na powierzchni planety 23 minuty. Warto w tym miejscu wspomnieć, że lądownik Venery 7 był pierwszym zbudowanym przez człowieka urządzeniem, które przesyłało dane po wylądowaniu na innej planecie. #Planeta nie okazała się zbyt gościnna także dla kolejnego lądownika (Venera 9), który przetrwał 55 minut…

Trzymam kciuki, by kooperacja na linii NASA-Rosja układała się w tej dziedzinie jak najlepiej – dla dobra nauki i wszystkich ziemian.

arstechnica.com

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *