Najgłupszy eksperyment w historii

Elon Musk nie jest obojętny na los ludzkości, co podkreśla na każdym kroku. Teraz pierwowzór filmowego Iron Mana chcąc poruszyć naszą wyobraźnię twierdzi, że przeprowadzamy z Ziemią najgłupszy eksperyment w historii.

Najgłupszy eksperyment w historii
Najgłupszy eksperyment w historii

Eksperymentem tym jest przeciąganie za wszelką cenę ery paliw kopalnych. Ich spalanie wpływa na skład chemiczny atmosfery i oceanów. Będzie to skutkowało odczuwalnym przez długi czas efektem. Jakim? Wiemy już, że część skutków będzie zła, a większość świata nauki zgadza się, że będzie bardzo źle. Dlaczego zatem kontynuujemy ten szalony eksperyment skoro mamy już bezpieczniejsze alternatywy?

Możesz uważać, że Musk twierdzi tak, gdyż posiada firmę Tesla Motors, która produkuje elektryczne samochody, ale tak naprawdę działa to w drugą stronę – Musk ją stworzył aby ulżyć nieco Ziemi i pomóc w przestawieniu się ludzkości na bardziej ekologiczne rozwiązania tak szybko jak to możliwe.

Samochody Tesli, choć bardzo drogie, zbierają doskonałe recenzje od użytkowników. Wszyscy czekają jednak na mniejsze, nieco tańsze auto ze stajni tej firmy. Może wtedy elektryczne pojazdy przebiją się wreszcie na nasze ulice. Jednak już można mówić o pewnym sukcesie – samo BMW ogłosiło ostatnio, że już w ciągu 10 lat wszystkie jego modele będą elektrycznymi hybrydami.

techinsider.io

Share