Na Wenus mogło istnieć życie

Miliardy lat temu na Wenus znajdował się płytki ocean, a panujące na planecie warunki klimatyczne umożliwiały egzystencję prostych form życia.

Na Wenus mogło istnieć życie
Na Wenus mogło istnieć życie

Dzisiaj bliźniaczka naszej planety jest bardzo niegościnnym miejscem, gdyż panująca tam wysoka temperatura, ogromne ciśnienie i gwałtowne reakcje chemiczne sprawiają, że nie mogą tam istnieć jakiekolwiek znane nam formy życia. Jednak dwa miliardy lat temu planeta ta była o wiele chłodniejsza, a co najważniejsze, występowała tam woda i minerały niezbędne do uformowania się znanych nam form życia.

Całkiem prawdopodobne jest, że niegdyś na Wenus istniało życie, a jego „elementy” mogły zostać przeniesione na Ziemię np. za pośrednictwem kosmicznych skał, które bezustannie przemierzają otchłań kosmosu. Podobnie mogło być również w przypadku Marsa, gdyż najnowsze badania tej planety wskazują na fakt istnienia tam życia, we wczesnych fazach formowania się tej planety. Naukowcy mają mocne dowody też na to, że życie istniało tam dużo wcześniej niż na naszej planecie.

Share

4 thoughts on “Na Wenus mogło istnieć życie

    1. Witam serdecznie. To rzeczywiście mógł być koniec publikacji – przeszedłem zawał. Właśnie wróciłem i dzisiaj zapewne coś napiszę. Dziękuję za czujność.

      1. Życzę zdrowia, rozumiem że to nie łatwe chwile. Mój dziadek przechodził 4 zawały, także rozumiem przez co Pan przeszedł.
        Faktycznie czujny byłem prawie co dziennie zaglądam na stronę :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *