Marmurowe Jaskinie w Chile

#ŚWN #MarmuroweJaskinie w #Chile to zespół jaskiń, na polodowcowym jeziorze #GeneralCarrera, przez które przebiega granica argentyńsko-chilijska. Najbardziej znane z nich to Marmurowa Kaplica i Marmurowa Kate­dra. Błękitno-szare jaskinie, powstałe przez erozję wodną marmuru mają ponad 6.000 lat. #Jaskinie znajdują się w rejonie, który jest największym na świecie złożem marmuru. Najbliższym większym miastem i bazą turystyczną jest odległe ok. 320 km Coyhaique.

Marmurowe Jaskinie w Chile 01

To jedna z najbardziej zachwycających formacji skalnych na świecie. Niesamowite jaskinie zalane wodą, mieniące się tysiącem barw i świetlnych refleksów są chlubą Chile, przyciągając każdego roku setki turystów.

Marmurowe Jaskinie w Chile 02

Aby dotrzeć do jeziora General Carrera, musisz się uzbroić w cierpliwość (i dobry samochód) – od najbliższego miasta do jeziora jest bowiem nieco ponad 300 km. Jednak to dopiero część drogi. Jaskinie można oglądać wyłącznie z łódek i kajaków, więc od brzegu do celu potrzebne będzie kolejne 30 minut solidnego wiosłowania (o ile pozwoli na to pogoda). Jednak każdy, komu udało się dotrzeć na teren Marmurowych Jaskiń uważa (całkiem słusznie), że ten widok w pełni rekompensuje podjęty wysiłek.

Marmurowe Jaskinie w Chile 03

#jaskinia #zdjęcie

Marmurowe Jaskinie w Chile 04

Marmurowe Jaskinie w Chile 05

Marmurowe Jaskinie w Chile 06

Marmurowe Jaskinie w Chile 07

Marmurowe Jaskinie w Chile 08

Marmurowe Jaskinie w Chile 09

Marmurowe Jaskinie w Chile 10

Marmurowe Jaskinie w Chile 11

Marmurowe Jaskinie w Chile 12

Marmurowe Jaskinie w Chile 13

Marmurowe Jaskinie w Chile 14

Marmurowe Jaskinie w Chile 15

Marmurowe Jaskinie w Chile 16

Marmurowe Jaskinie w Chile 17

Marmurowe Jaskinie w Chile 18

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *