Limit długości życia człowieka

Wchodzimy w erę gdy ludzie będą mogli dużo dłużej cieszyć się zdrowiem i długim życiem? Naukowcy z nowojorskiego Albert Einstein College of Medicine tonują ten optymizm. Według nich istnieje limit długości ludzkiego życia i już udało się nam go osiągnąć.

limit-dlugosci-zycia-czlowieka

No cóż, wiele razy już słyszałem o tym, że tzw. naukowcy określali przeróżne limity, które po jakimś czasie były łamane. Naukowcy z Albert Einstein College of Medicine dokonali analizy, z której wynika, że średnio maksymalna długość życia powinna wynosić 115 lat. Według nich wskazują na to proste obserwacje i wyliczenia.

Dane wskazują, że maksymalny, nieprzekraczalny limit dla długości naszego życia wynosi około 125 lat, a tak naprawdę na osiągnięcie maksimum wcale nie będziemy musieli czekać – udało nam się do niego dotrzeć już w latach 90. XX wieku.

Co dalej? Naukowcy wierzą, że średnia długość życia będzie nadal przez jakiś czas rosła dzięki najnowszym odkryciom w medycynie, ale nie wzrośnie już maksymalny wiek – 125 lat jest nieprzekraczalnym limitem.

Pożywiom – uwidim 🙂 Jak mawiał sowiecki „poeta”.

einstein.yu.edu

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *