Których obietnic rząd Platformy Obywatelskiej i PSL-u nigdy nie zrealizował?

Obniżenie podatków, wprowadzenie podatku liniowego, walka z nadmiernym zadłużeniem kraju, zmniejszenie biurokracji czy likwidacja abonamentu – to tylko kilka (z długiej listy) obietnic rządu PO-PSL, które nigdy nie zostały zrealizowane. Mimo jawnych kłamstw ekipa ta pozostaje u władzy już ósmy rok z rzędu. Czy to możliwe, że wspomniani oszuści zostaną wybrani na kolejną kadencję i będą nami rządzili łącznie aż 12 lat?

Których obietnic rząd Platformy Obywatelskiej i PSL-u nigdy nie zrealizował?
Których obietnic rząd Platformy Obywatelskiej i PSL-u nigdy nie zrealizował?

Ekipa Platformy z Donaldem Tuskiem na czele, kiedy przejmowała władzę w Polsce, obiecywała wiele. Przede wszystkim uproszczony miały być system podatkowy, a wprowadzenie tzw. podatku liniowego miało pomóc budżetom domowym wielu Polaków. Sam Tusk zaklinał z mównicy sejmowej, podczas wygłaszania swojego pierwszego expose, że jego nadrzędnym celem będzie stopniowe obniżanie danin publicznych. Rzeczywistość okazała się być zupełnie inna. Rząd zaczął podnosić akcyzę na paliwo, zamroził na 8 lat kwotę wzrost kwoty wolnej od podatku, podwyższył VAT, zmniejszył o 1/3 zasiłek pogrzebowy i zlikwidował szereg ulg podatkowych (internetowa, budowlana). O podatku liniowym bardzo szybko zapomniano, a urzędy skarbowe coraz częściej zaczęły kontrolować zwykłych przedsiębiorców w poszukiwaniu jakichkolwiek przewinień skutkujących nałożeniem finansowych kar.

Rząd obiecał również walczyć z procesem nadmiernego zadłużania kraju i rozszerzającą się biurokracją. Tymczasem, podczas ośmiu lat kierowania państwem przez PO-PSL, zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło o 100 procent, a liczba urzędników wzrosła o około 80 tys. Jakby tego było mało wyprzedano majątku narodowego za blisko 70 mld zł (fabryki, banki, zakłady przemysłowe, przedsiębiorstwa), a na deser władze zrabowały ok. 130 mld zł oszczędności Polaków zgromadzonych w funduszach emerytalnych. Z postulatu likwidacji KRRiTV oraz abonamentu RTV rząd również bardzo szybko się wycofał. W zamian zaproponował nowy podatek audiowizualny i opłatę od smartfonów i tabletów. Armia miała być silna i zmodernizowana. W rzeczywistości w sporej części została zlikwidowana, a modernizacja jest przesuwana w nieokreśloną przyszłość. Mieliśmy się uniezależnić od dostaw gazu z Rosji. W praktyce budowa gazoportu w Świnoujściu zakończyła się gigantycznym skandalem i nie wiadomo kiedy zostanie ukończona. Polacy mieli wracać z emigracji. W rzeczywistości liczba emigrantów jeszcze bardziej się zwiększyła.

Tak właśnie wygląda realizacja obietnic złożonych przez ekipę Platformy Obywatelskiej…

źródło

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *