Kosmiczna wystawa NASA w Polsce

Do Polski przyjeżdża największa na świecie wystawa o kosmosie zatytułowana „GATEWAY TO SPACE” organizowana przez naukowców NASA i specjalistów z US Space Rocket Center.

Kosmiczna wystawa NASA w Polsce

Wystawa gościła dotychczas w wielu miastach na świecie i obejrzało ją już ponad 3 miliony osób. Wśród atrakcji kolekcje amerykańskich i radzieckich eksponatów wprost z US Space Rocket Center i NASA Visitor Center, prezentujących historię kosmicznych podróży od ubiegłego wieku do dnia dzisiejszego.

Zgromadzono aż 100 kosmicznych eksponatów, a wśród nich: moduły ze stacji kosmicznej MIT i ISS, modele rakiet, promów kosmicznych m.in. Sojuz, Wostok czy Woschod, dwutonowy silnik rakietowy, Sputnik 1, kapsułę Apollo, łaziki kosmiczne wśród nich Lunar Rover, który uczestniczył w misji Apollo, autentyczne kokpity i elementy maszyn kosmicznych, oryginalne skafandry kosmonautów, w tym umundurowanie Gagarina, asteroidy i kamienie księżycowe.

Zwiedzający będą mogli odbyć wirtualną podróż na Księżyc, poczuć stan nieważkości czy wziąć udział w budowie instalacji kosmicznych.

Wystawa rozpocznie się 19 listopada 2016 roku i potrwa do 19 lutego 2017 roku. Bilety można nabyć online już 17 listopada lub 19 listopada w kasach w cenie od 25 złotych. Zapraszam więc na Mińską 65 w Warszawie.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *