Korzenie bardzo popularnej rośliny zabijają raka

Na uniwersytecie w Windsor w Kanadzie #naukowcy przeprowadzili bardzo interesujące #badanie na wydziale chemii i biochemii. Jego rezultaty dają nadzieję osobom chorym na #rak’a. Odkryto że #korzeń pewnej bardzo popularnej rośliny zabija komórki raka bez negatywnego wpływu na komórki zdrowe.

Korzenie bardzo popularnej rośliny zabijają raka
Korzenie bardzo popularnej rośliny zabijają raka

Nasze babki i prababki używały syropu z mniszka wiedząc, że zawiera wiele leczniczych substancji. Naukowcy odkryli, że korzeń tej rośliny okazuje się lepszy – notabene – od wyniszczającej organizm chorego chemioterapii, która zabija wszystkie komórki, zaś korzeń mniszka tylko rakowe. #Herbata z Mniszka oddziałuje na zakażone rakiem komórki dezintegrując je, podczas gdy żadne zdrowe komórki nie są uszkadzane. Okazuje się, że #roślina uznawana za #chwast ma wiele leczniczych właściwości.

Jakby tego było mało #Mniszek ma właściwości moczopędne, stymuluje wydzielanie żółci, oczyszcza wątrobę, pomaga w alergiach i redukuje cholesterol. Zawiera bardzo ważne witaminy i minerały takie jak: witamina B6, tiamina, ryboflawina, witamina C, żelazo, wapń, potas, kwas foliowy i magnez. Dodatkowo zawiera ponad 50% dziennego zapotrzebowania na witaminę K i ponad 100% zalecanej dziennej dawki witaminy A. Samo zdrowie…

Natura okazuje się lepsza od chemicznych farmaceutyków
Natura okazuje się lepsza od chemicznych farmaceutyków

Korzeń mniszka powinien być zbierany jesienią lub wiosną, kiedy cała energia jest skupiona w korzeniu. Korzeń należy wyrywać z ziemi – najlepiej użyć małej łopatki, po czym delikatnie usunąć ziemię dookoła korzenia. Możesz też przejść się do apteki, gdzie powinieneś znaleźć gotowy, wysuszony i przygotowany do przyrządzenia herbaty preparat.

#zdrowie #natura #choroba #nowotwór healthyandnaturallife.com

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *