Korea Północna jest gotowa do wojny nuklearnej

Ćwiczenia militarne, prowadzone przez wojska amerykańskie i południowokoreańskie w pobliżu Korei Północnej, mocno drażnią Kim Dzong Una. Tym razem zapowiedziano, że kraj jest gotowy użyć broni nuklearnej i to w każdej chwili.

Korea Północna jest gotowa do wojny nuklearnej
Korea Północna jest gotowa do wojny nuklearnej

Północnokoreański ambasador w Wielkiej Brytanii Hyun Hak-bong powiedział w wywiadzie udzielonym dla Sky News, że Korea Północna posiada broń jądrową, którą można odpalić w każdej chwili. Ostrzegł, że każde prowokujące wydarzenie na Półwyspie Koreańskim doprowadzi do wojny nuklearnej. Jego wypowiedź ma miejsce w trakcie wielkich manewrów wojskowych, które odbywają się w Korei Południowej.

Hyun Hak-bong skomentował również śledztwo prowadzone przez ONZ w sprawie łamania praw człowieka przez Koreę Północną. Ambasador określił wszystkich uciekinierów jako „zwierzęta i szumowiny, które składają fałszywe zeznania”. Jednego można być pewnym – prędzej czy później przyjdzie czas na Koreę Północną, a Kim Dzong Un zostanie odsunięty od władzy, na co prawdopodobnie zdołały przygotować się już Chiny.

źródło

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *