Kawiarnia, w której utniesz sobie drzemkę

Japonia jest znana z nieco zakręconych pomysłów. To tutaj pojawiła się pierwsza kocia kawiarnia, kawiarnia z jeżami, czy inspirowana My Little Pony. W Japonii istnieją również kawiarnie, w której można sobie uciąć drzemkę.

Na przykład kawiarnia znajdująca się w dzielnicy Harajuku (Tokyo) jest wyposażona w luksusowe, elektronicznie regulowane łóżka. Dopasowane zostało również oświetlenie, jest ono delikatne, tak aby każdy mógł się spokojnie zrelaksować i odpocząć. Co więcej, łóżka wyposażone są w Walkmana z zestawem słuchawkowym.

Oczywiście nie ma nic za darmo. Klienci, którzy chcą uciąć sobie drzemkę, muszą zamówić przynajmniej jedno danie z karty. Wówczas zostanie im przydzielona dwugodzinna drzemka. Przed udaniem się na sjestę Nescafe na swój koszt zaserwuje gościom filiżankę kawy, a gdy już się obudzą, również zostaną powitani kubkiem darmowej kawy.

Nie należy również zapominać o bardzo popularnej i dość gęsto ulokowanej w japońskich miastach sieci Manga Cafe, gdzie za ok. 30 zł możesz wynająć sobie box, w którym masz do dyspozycji swój mały pokoik z wygodną matą, na której możesz się zdrzemnąć, a także komputer i wielką bibliotekę literatury manga. Za niewielką dopłatą możesz wziąć prysznic, a w ramach ceny dostaniesz napoje, w tym kawę.

Dla mnie box w Manga Cafe był nieco za mały, ale dla mnie większość rzeczy w Japonii jest nieco za mała 🙂 Zdrzemnąć mi się jednak udało 🙂

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *