Jeśli się wam tu nie podoba, to po prostu wypierdalajcie

Burmistrz Rotterdamu powiedział mieszkającym w Holandii imigrantom wyznającym islam, że jeśli nie doceniają wolności słowa, to mogą wypierdalać. On sam również jest pochodzącym z Maroka muzułmaninem.

Ahmed Aboutaleb
Ahmed Aboutaleb

Burmistrz Rotterdamu Ahmed Aboutaleb znany jest z ostrego języka i krytyki islamskiego fundamentalizmu. W 2004 r., gdy muzułmański fanatyk zabił reżysera Theo van Gogha, Aboutaleb – pochodzący z Maroka polityk Partii Pracy – jako jeden z pierwszych potępił morderstwo i zaapelował do holenderskich muzułmanów o odrzucenie fundamentalizmu.

Jednak słowa, które wypowiedział po zamachu terrorystów na redakcję „Charlie Hebdo”, były mocne nawet jak na niego. – To niezrozumiałe, że możecie się odwracać od wolności. Ale jeśli nie cenicie wolności, to – w imię niebios – spakujcie swoje walizki i wyjedźcie – powiedział Aboutaleb w emitowanym na żywo wywiadzie telewizyjnym.

– Może na świecie jest miejsce, gdzie możecie być sobą. Bądźcie ze sobą szczerzy i nie zabijajcie niewinnych dziennikarzy. Po prostu, jeśli się wam tu nie podoba, bo jacyś satyrycy robią gazetę, to po prostu wypierdalajcie – dodał.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *