Japońskie akcenty w Gdańskim parku

Część Parku Oliwskiego w Gdańsku wzbogaciła się o elementy architektury inspirowane kulturą japońską: latarnię, bramę i altanę. Teraz spacerując po jednym z ulubionych kompleksów parkowych w mieście, poczujesz się odrobinkę jak w Japonii.

japonskie-akcenty-w-gdanskim-parku

Ogród japoński w Parku Oliwskim powstał na dawnych nieużytkach nieopodal stawu i w pobliżu części botanicznej. Od paru lat miejsce to jest wzbogacane o kolejne elementy nawiązujące do kultury japońskiej. Od niedawna w ogrodzie japońskim zrobiło się jeszcze bardziej… japońsko.

– Do elementów, które zostały już zrealizowane w ubiegłych latach, dołączył drewniany pawilon, drewniana brama ozdobna i kamienna lampa – mówi Anna Dobrowolska z gdańskiego magistratu.

W japońskiej części Parku Oliwskiego będzie też bardziej zielono – w ogrodzie pojawiły się nowe krzewy azalii oraz sosny. Spacerowicze będą mogli podziwiać japoński krajobraz z nowych ławek.

W części ogrodu przejdziemy się również po żwirowej, kamiennej i drewnianej nawierzchni – to kolejne już świadome nawiązanie do tradycyjnie japońskiej architektury i sztuki zagospodarowywania tamtejszych ogrodów.

japonskie-akcenty-w-gdanskim-parku-2

japonskie-akcenty-w-gdanskim-parku-3

japonskie-akcenty-w-gdanskim-parku-4

japonskie-akcenty-w-gdanskim-parku-5

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *