Japoński McDonald’s płacił kolosalne sumy za Pokemony

Firma Niantic, twórca Pokemon Go – gry, która w minionym roku rozgrzewała miliony użytkowników na całym świecie, przyznała, że otrzymywała od japońskiego oddziału McDonald’s gigantyczne kwoty w zamian za umieszczanie pokemonów oraz innych atrakcji dla graczy w lokalach tej sieci fast foodów.

Z ogromnej popularności gry postanowiła skorzystać japońska sieć McDonald’s, która płaciła twórcom Pokemon Go, firmie Niantic, gigantyczne sumy za umieszczanie w lokalach wirtualnych stworzeń i innych artefaktów.

– Celem było zaoferowanie graczom artefaktów w określonych lokalizacjach, a partnerzy płacili po 15 centów za każdego klienta przyciągniętego dzięki grze. Do tej pory „zwabiliśmy” 500 milionów odwiedzających. W Japonii każdego dnia do McDonaldów dzięki nam przychodziło 2 tys. gości – mówił Fayet. Rzecznik firmy Niantic zdementował jednak doniesienia odnośnie kwoty, powołując się na możliwy błąd w tłumaczeniu na angielski. Okazało się, że w rzeczywistości stawka była jeszcze wyższa – 50 centów.

Portal techcrunch.com podliczył, że łącznie dało to sporą sumę, biorąc pod uwagę przychody z samej tylko sieci McDonald’s, która ma w Japonii 3 tys. lokali. Właściciele jednego z najpopularniejszych na świecie fast foodów płacili dziennie około 900 tys. dolarów, jeżeli liczyć stawkę 15 centów za klienta, bądź około 3 miliony dziennie w przypadku stawki 50 centów za każdą przyciągniętą do restauracji osobę. W lokalach McDonald’s często mieściły się tzw. gymy – miejsca, gdzie gracze mogli toczyć wirtualne bitwy bądź tzw. PokeStopy, gdzie można za darmo zdobyć różnorakie przedmioty bądź większą ilość pokemonów.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *