Japoński Lexus przedstawił światu latającą deskorolkę

Japoński koncern Lexus, który zajmuje się produkcją luksusowych samochodów, postanowił zaskoczyć wszystkich swoim nietypowym wynalazkiem. Mowa jest o latającej deskorolce, która funkcjonuje niemal tak samo jak ta z filmu „Powrót do Przyszłości II”.

Japoński Lexus przedstawił światu latającą deskorolkę
Japoński Lexus przedstawił światu latającą deskorolkę

Mianem pierwszej na świecie latającej deskorolki zostało określone urządzenie o nazwie Hendo. Była to rzeczywiście pierwsza taka deskorolka która lewitowała nad ziemią dzięki polu magnetycznemu.

Tymczasem Lexus opracował własną lewitującą nad ziemią deskorolkę, co zaskoczyło niejedną osobę. Wynalazek ten posiada nadprzewodniki schładzane w ciekłym azocie oraz stałe magnesy. Dzięki temu połączeniu deskorolka unosi się w powietrzu.

Niestety korzystanie z obu deskorolek jest możliwe tylko na specjalnych powierzchniach, wykonanych z metali niezależnych (miedź, aluminium). Oznacza to, że latające deskorolki potrzebują specjalnych skateparków. Co więcej, wynalazek należący do Lexusa nigdy nie trafi do sprzedaży.

Latająca deskorolka japońskiego koncernu jest częścią kampanii „Amazing in Motion” która ma promować kreatywność i innowacje Lexusa. W nadchodzących tygodniach urządzenie będzie testowane w Barcelonie, a na dzień dzisiejszy musimy zadowolić się zdjęciami i poniższym krótkim nagraniem.

źródło

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *