Japonia zalegalizowała kasyna

Kasyna były dotychczas nielegalne w Japonii, jednak Japończycy mogli oddawać się hazardowi przez kontrolowanych przez państwo bukmacherów. Mogli także grać w pachinko w licznych salonach kontrolowanych przez Yakuzę. Teraz parlament Japonii zalegalizował ostatecznie kasyna, co wydaje się byś logicznym posunięciem.

Po 15 latach zmagań politycznych parlament Japonii zalegalizował ostatecznie kasyna, co otwiera drogę do inwestycji w centra gier hazardowych. Międzynarodowe firmy specjalizujące się w prowadzeniu kasyn, m.in. Wynn Resorts, MGM Resorts oraz Caesars, już wyraziły zainteresowanie uruchomieniem centrów gier hazardowych w Japonii.

Za legalizacją kasyn opowiadał się rząd premiera Shinzo Abe, który liczy na wzrost turystyki. Jednakże w Japonii brak niezbędnych regulacji sektora hazardu i szacuje się, że na otwarcie pierwszych kasyn w Japonii trzeba będzie poczekać jeszcze 6 lat. Eksperci Daiwa Research Institute prognozują, że tylko trzy kasyna w Japonii mogłyby osiągać 10 mld dolarów zysków rocznie.

Osobiście jestem liberałem i choć nie jestem zwolennikiem hazardu – uważam, że każdy człowiek powinien móc sam decydować co chce zrobić ze swoimi pieniędzmi. Jeśli jest na tyle głupi, by chcieć je tracić poprzez hazard – to jego sprawa. Wiadomo nie od dziś, że ostatecznie kasyno zawsze wygrywa.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *