Japończycy mogą przyprowadzać swoje zwierzęta do pracy

Pracownicy jednej z tokijskich korporacji informatycznych są od niedawna właścicielami szczęśliwych kotów. Nie muszą oni bowiem zostawiać zwierzaków w domu na wiele godzin – zamiast tego – zabierają je ze sobą do biura.

Ich pracodawcy są zdania, że obecność czworonogów w biurze znacznie redukuje stres związany z zawodowymi obowiązkami. Co ciekawe, w Kraju Kwitnącej Wiśni, zwierzęta są akceptowane również w wielu innych miejscach pracy. Kultura pracy sprawia, że nadgodziny są w Japonii czymś pożądanym, a ogrom zawodowych obowiązków często prowadzi do kłopotów ze zdrowiem, które prowadzą do silnego stresu. Czasami presja jest na tyle silna, że prowadzi do samobójstw.

Kraj Kwitnącej Wiśni może być uznany za miejsce szczególnie przyjazne zwierzętom, zaś sami Japończycy nie wstydzą się swojej wielkiej miłości do czworonogów. W samym Tokyo istnieje kilkadziesiąt kocich kawiarni, a szczególną atrakcją jest kiosk, w którym na stanowisku sprzedawcy zatrudniony jest uroczy pies rasy Shiba Inu. Jednym z obowiązkowych miejsc na turystycznej mapie Japonii jest też Miyajima, czyli wyspa saren.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *