Janusz Korwin-Mikke kontra lewak z PiS

Przy okazji rozmowy na temat wysokich, ubeckich emerytur Janusz Korwin-Mikke traci cierpliwość do PiS’owskiego lewactwa.

Janusz Korwin-Mikke kontra lewak z PiS

Osobiście jestem zdania, że uczciwy kraj musi się wywiązywać ze swoich obietnic wobec swoich lojalnych funkcjonariuszy. Ubecy, jakkolwiek zabrzmi to dziwnie, byli lojalnymi funkcjonariuszami komunistycznej rzeczywistości Polski. Tym niemniej wypłacanie im emerytur w wysokości 9.000 zł miesięcznie uważam za duży afront wobec milionów uczciwych ludzi.

Minęło grubo ponad 25 lat, czyli ponad ćwierć wieku, odkąd w Polsce upadł komunizm, a państwo Polskie nadal nie uporządkowało spraw po poprzednim, zbrodniczym ustroju. To jest prawdziwy skandal, bo wypłacanie wysokich emerytur garstce ubeków brzmi najwyżej mocno niesmacznie.

A Korwin? No cóż, czasami Korwin się za mocno zapędza w swoim dążeniu do przestrzegania prawa, nie zauważając istoty sprawy. Nikt nie mówi wszak o odebraniu tym starym ubekom środków do życia, bo przecież wiernie służyli swojej ludowej ojczyźnie, a o obniżeniu ich świadczeń do poziomu na którym są emerytury większości Polaków.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *