Grupa krwi ma wpływ na pamięć

Utrata sprawności umysłowej, prędzej czy później, dotknie nas wszystkich, gdyż tak już jest zbudowany ludzki organizm, że wraz z wiekiem zwyczajnie tracimy pamięć. Możemy dbać o zdrowie, stosując różne diety, uprawiać sporty czy ćwiczyć umysł, tym samym opóźniając ten proces.

Grupa krwi ma wpływ na pamięć
Grupa krwi ma wpływ na pamięć

Jednak jest jeden czynnik ryzyka, na który jesteśmy wszyscy skazani, niezależnie od tego, jaki prowadzimy tryb życia. Tym czynnikiem, który został właśnie odkryty przez naukowców z Narodowego Instytutu Zdrowia oraz Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych, jest grupa krwi.

Pomimo faktu, że grupa krwi AB występuje tylko u około 4 procent populacji, to właśnie osoby ją posiadające są aż o 82 procent bardziej narażone na rozwój problemów z myśleniem i pamięcią, prowadzących do demencji, niż osoby z innymi grupami krwi.

Dzieje się tak, ponieważ osoby z grupą AB mają o wiele wyższy poziom białka odpowiedzialnego za krzepnięcie krwi, tzw. czynnik VIII. W trakcie badań, naukowcy ocenili, że osoby te są o około 24 procent bardziej narażone na rozwój problemów z pamięcią, niż te z pozostałymi grupami krwi.

Oczywiście, oprócz grupy krwi, w dalszym ciągu na obniżenie poziomu zdolności poznawczych ma wpływ wysokie ciśnienie, wysoki poziom cholesterolu czy cukrzyca. Jednak w obliczu najnowszych badań, mamy większą świadomość, że niestety nie na wszystkie aspekty naszego zdrowia i życia mamy wpływ.

Coraz częściej okazuje się bowiem, że te kluczowe otrzymujemy w chwili naszych narodzin, więc jedyne, co możemy w przyszłości uczynić, to zastosować kuracje genowe, które niewątpliwie są przyszłością medycyny.

geekweek.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *