Góra Koya, Wakayama, Japonia

Pierwsi mieszkańcy pojawili się na górze #Kōya w 819 roku wraz z przybyciem słynnego mnicha #Kūkai. Początkowo na górze powstała jedynie maleńka #świątynia, lecz z czasem rozrosła się ona do centrum #buddyzm’u #Shingon. Dzisiaj znajduje się tu ponad 120 świątyń.

Góra Koya, Wakayama, Japonia 01

Według legendy przebywający w chińskim porcie Ningbo Kūkai, za namową swojego mistrza cisnął w niebo sankosho (三鈷杵), narzędzie do obrządków buddyjskich, obiecując sobie, że tam gdzie wyląduje ono w Japonii, tam zacznie nauczanie buddyzmu.

Góra Koya, Wakayama, Japonia 02

Ponoć wiele lat spędził na poszukiwaniach tego tajemniczego obiektu, aż wreszcie znalazł je między gałęziami sosny w gęstym lesie na górze Kōya. Wziąwszy to za błogosławieństwo niebios, zaczął on w 816 roku konstrukcję świątyni tuż przy sośnie, którą nota bene można podziwiać do dziś. Budynek, przed którym rośnie to ponad 1200-letnie drzewo to pagoda Konpon Daitō (根本大塔).

Góra Koya, Wakayama, Japonia 03

Najważniejszym miejscem w Kōya-san nie jest jednak, o dziwo, żadna z jakże licznych świątyń, lecz #mauzoleum #Okunoin (奥の院), gdzie pochowany został Kūkai. Mimo świętości, jaką otoczone jest miejsce ostatniego spoczynku Kōbō-Daishi, atmosferę tworzy nie sam budynek mauzoleum, lecz prowadząca do niego przez stary #las droga, otoczona dziesiątkami tysięcy nagrobków.

Góra Koya, Wakayama, Japonia 04

Nie miałem wcześniej pojęcia, że nie dość, że jest to największy #cmentarz w Japonii, to pochowane są tam takie osobistości jak na przykład #OdaNobunaga.

Góra Koya, Wakayama, Japonia 05

Człowiek nawet nie wie kiedy przystaje, obraca się dookoła siebie i zaczyna zastanawiać się nad sensem swojego życia, otoczony tysiącami kamiennych nagrobków, z których wiele przyprawia aż o dreszcze.

Góra Koya, Wakayama, Japonia 06

#japonia #zdjęcie #religia

Góra Koya, Wakayama, Japonia 07

Góra Koya, Wakayama, Japonia 08

Góra Koya, Wakayama, Japonia 09

Góra Koya, Wakayama, Japonia 10

Góra Koya, Wakayama, Japonia 11

Góra Koya, Wakayama, Japonia 12

Góra Koya, Wakayama, Japonia 13

Góra Koya, Wakayama, Japonia 14

Góra Koya, Wakayama, Japonia 15

Góra Koya, Wakayama, Japonia 16

Góra Koya, Wakayama, Japonia 17

Góra Koya, Wakayama, Japonia 18

Góra Koya, Wakayama, Japonia 19

Góra Koya, Wakayama, Japonia 20

Góra Koya, Wakayama, Japonia 21

Góra Koya, Wakayama, Japonia 22

Góra Koya, Wakayama, Japonia 23

Góra Koya, Wakayama, Japonia 24

Góra Koya, Wakayama, Japonia 25

Góra Koya, Wakayama, Japonia 26

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *